Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Na klarinet hraje od svých 10 let. V big bandu hraje od roku 2018. Za toto období posbírala mnoho cenných zkušeností. Mívá noční můry. Jeji nadřízený v nich hraje na klarinet sólo s hroznýma overtónama a ona pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při pěstování fazolí. Také žere filmy. Například Tři klarinety pro Popelku nebo Mlčení klarinetů. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Saxofony

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní domácímu kutilství, tak nakonec moudře zvolil saxofon. A udělal dobře! Za 11 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na saxofon. Trochu lituje, že nikdy nezkusil domácí kutilství, protože vždycky dal přednost objíždení letních hudebních festivalů, učení nebo astrologii. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Saxofony z Texasu, Chtěl bych mít kapelu ze samých saxofonů a Saxofon a brabenec.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní pěstování fazolí, tak nakonec moudře zvolil saxofon. A udělal dobře! Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2024. V budoucnu by chtěl na dějepisu založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Také žere filmy. Například Dneska to roztočíme, saxofone nebo Čtyři saxofony stačí, drahoušku. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodla pro saxofon ve svých 13 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 15 let. Přidala se totiž v roce 2011. Je toho tolik, co dělá. Například miluje zalévání zahrady, vaření a sbírání nerostů a hornin. Ale taky zbožňuje dějepis, čištění bazenů a kloboučnictví. Je ohromující, že to všechno stíhá. Sleduje filmy. Například Saxofon se vrací, Saxofony z druhého patra, ale i Vrchní saxofon prchni. Na filmy kouká venku.

Lesní Rohy

Trumpety

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 10 let věnuje a poctivě cvičí. V současnosti hraje v big bandu již 12 let. V budoucnu by chtěl na závodech na kancelářských křeslech založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Také miluje filmy. Například Ať žijí trumpety! nebo Vrchní trumpeta prchni. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

V 2 rocích začal svižně s flétnou. V 4 rocích změnil k klávesám. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 8 letech trumpetu. A u toho už zůstal. Za 14 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na trumpetu. Mimo hudbu se věnuje domácímu kutilství a opravování telefonů, ovšem nebrání se ani vaření. Žere filmy. Například Čtyři trumpety stačí, drahoušku nebo Padesát odstínů trumpet. Na filmy kouká doma.

Trombóny

V 3 rocích začal svižně s klarinetem. V 5 letech změnil k zpěvu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 9 letech trombón. A u toho už zůstal. V současnosti hraje v big bandu již 13 let. Kromě hudby dává svůj volný čas pojídání másla, informatice, zalévání zahrady a jízdě na koni. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Trombón a brabenec, Já budu chodit po trombónech a Trombón to je moje gusto.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní šeptání do hrnce, tak nakonec moudře zvolil trombón. A udělal dobře! S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 6 let. Přidal se totiž v roce 2020. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trombón sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při informatice se uhodil a od té doby to má. Hrozně Sleduje hudbu. Nejlepší písní je Chtěl bych mít kapelu ze samých trombónů, a pak hned v pořadí jsou Trombón na vrbě a Ezop a trombón. A vůbec se ho neoposlouchají.

Na trombón začal hrát ve svých 13 letech. Trombón k trombónu do big bandu sedá již v roce 2021. To dává dohromady do dneška již 5 let v big bandu. Trochu lituje, že nikdy nezkusil čištění bazenů, protože vždycky dal přednost závodům na kancelářských křeslech, pěstování fazolí nebo čtení Méďy Pusíka. Sleduje filmy. Například Dneska to roztočíme, trombóne nebo Čtyři trombóny stačí, drahoušku. Na filmy kouká doma.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Kytara

V 9 letech začal svižně s flétnou. V 11 letech změnil k base. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 15 letech kytaru. A u toho už zůstal. Do big bandu se připojil v roce 2020. Nikdy ho příliš nezajímalo například lovení bouřek nebo okousávání nehtů. Zatímco čištění bazenů a sbírání nerostů a hornin věnuje naplno svůj volný čas. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Což takhle dát si kytaru, Já budu chodit po kytarách, Decibely kytary a Ezop a kytara.

Basa

Na basu začal hrát ve svých 15 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 10 let. Přidal se totiž v roce 2016. Je toho tolik, co dělá. Například miluje šeptání do hrnce, extrémní lyžování a pískání přes kousek trávy. Ale taky zbožňuje informatika, rybaření a učení. Je ohromující, že to všechno stíhá. Hrozně Miluje hudbu. Nejlepší písní je Ezop a basa, a pak hned v pořadí jsou Basa a brabenec a Basa to je moje gusto. A vůbec se ho neoposlouchají.

Na basu hraje od svých 11 let. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2013. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na basu sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se okousáváním tužky. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejkoulikatější písní je Já budu chodit po basách, a pak hned v pořadí jsou Basy z Texasu a Zavři basy když se červenám. A vůbec se ho neoposlouchají.

Bicí

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta