Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodla pro klarinet ve svých 14 letech. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidala v roce 2011. Snívá hrozivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na klarinet sólo s dlouhými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se čtením Méďy Pusíka. Hrozně Žere hudbu. Nejlepší písní je Klarinet a brabenec, a pak hned v pořadí jsou Což takhle dát si klarinet a Zavři klarinety když se červenám. A vůbec se ji neoposlouchají.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodla pro klarinet ve svých 15 letech. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2020. Nikdy ji příliš nezajímalo například pletení vlněných šál nebo okousávání nehtů. Zatímco čtení Méďy Pusíka a opravování telefonů věnuje naplno svůj volný čas. Sleduje divadlo. Nejoblíbenější hrou je Klarinet na Karlštejně nebo Továrna na klarinet z roku 1922. A vůbec divadlem žije.

V 6 letech začala svižně s trumpetou. V 8 letech změnila k saxofonu. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 12 letech klarinet. A u toho už zůstala. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2015. Mívá noční můry. Jeji nadřízený v nich hraje na klarinet sólo s hroznýma overtónama a ona pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při chytání motýlů. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Zavři klarinety když se červenám, Klarinet to je moje gusto, Decibely klarinetu a Já budu chodit po klarinetech.

Saxofony

Když se v 9 letech rozhodoval co dělat, saxofon byla jasná volba. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 9 let. Přidal se totiž v roce 2017. Trochu lituje, že nikdy nezkusil sport, protože vždycky dal přednost plavání, zalévání zahrady, vaření nebo informatice. Zbožňuje divadlo. Nejbožštější hrou je Ze života saxofonů nebo Saxofon noci svatojánské. A vůbec divadlem žije.

V 8 letech začal svižně s trombónem. V 10 letech změnil k flétně. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 14 letech saxofon. A u toho už zůstal. V big bandu hraje od roku 2017. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. I přes urputnou snahu stát se mistrem v šeptání do hrnce, je nakonec rád, že dal přednost informatice. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na saxofon. Také zbožňuje filmy. Například Saxofony z druhého patra nebo Čtyři saxofony stačí, drahoušku. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 2 rocích začal svižně s trombónem. V 4 rocích změnil k bicím. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 8 letech saxofon. A u toho už zůstal. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 11 let. Přidal se totiž v roce 2015. Kromě hudby se věnuje pletení vlněných šál, kloboučnictví a gymnastice. Hrozně Miluje hudbu. Nejmilovanější písní je Saxofon na vrbě, a pak hned v pořadí jsou Saxofon to je moje gusto a Zavři saxofony když se červenám. A vůbec se ho neoposlouchají.

Začala hrát na saxofon zhruba ve svých 15 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 2 roky. Přidala se totiž v roce 2024. Snívá hrozivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na saxofon sólo s dlouhými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se okousáváním nehtů. Také miluje filmy. Například Saxofon ve městě nebo Tři saxofony pro Popelku. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Lesní Rohy

Trumpety

Hra na trumpetu ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 13 letech. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2015. Je toho tolik, co dělá. Například miluje rybaření, stanování v zakázaných oblastech a okousávání nohou. Ale taky zbožňuje gymnastiku, okousávání tužky a vaření. Je ohromující, že to všechno stíhá. Zbožňuje divadlo. Nejmilovanější hrou je Ze života trumpet nebo Čekání na trumpetu. A vůbec divadlem žije.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

V 4 rocích začal s zpěvem. V 6 letech změnil k flétně. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 10 letech trumpetu. A toho už se nezbavil. Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2022. To dává dohromady do dneška již 4 roky v big bandu. Jednou se chce pojídáním másla živit, ale do té doby musí dělat jízdu na koni. Miluje divadlo. Nejkoulikatější hrou je Gulliverovy trumpety nebo , o něco starší, Mnoho povyku pro trumpetu. A vůbec divadlem žije.

Trombóny

Začal hrát na trombón zhruba ve svých 11 letech. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2024. Trochu lituje, že nikdy nezkusil dějepis, protože vždycky dal přednost truhlaření, deskovým hrám, rybaření nebo stanování v zakázaných oblastech. Také miluje filmy. Například Vrchní trombón prchni nebo Čtyři trombóny stačí, drahoušku. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Hra na trombón ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 14 letech. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2015. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává rybaření. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Což takhle dát si trombón, Ezop a trombón a Trombón na vrbě.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Na klávesy začal hrát ve svých 13 letech. Klávesy k klávesám do big bandu sedá již v roce 2012. To dává dohromady do dneška již 14 let v big bandu. Je toho tolik, co dělá. Například miluje poloprofesionální pití vody, okousávání tužky a dějepis. Ale taky zbožňuje informatika, truhlaření a plavání. Je ohromující, že to všechno stíhá. Hrozně Žere hudbu. Nejmilovanější písní je Klávesy na vrbě, a pak hned v pořadí jsou Ezop a klávesy a Což takhle dát si klávesy. A vůbec se ho neoposlouchají.

Kytara

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro kytaru ve svých 13 letech. V big bandu hraje od roku 2018. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na kytaru sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se dějepisem. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Slunce, seno, kytara nebo divadlo Čekání na kytaru.

Basa

Na basu začal hrát ve svých 10 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 15 let. Přidal se totiž v roce 2011. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na basu sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při kloboučnictví. Žere divadlo. Nejoblíbenější hrou je , o něco starší, Mnoho povyku pro basu nebo Basa a Julie. A vůbec divadlem žije.

V 2 rocích začal svižně s saxofonem. V 4 rocích změnil k flétně. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 8 letech basu. A u toho už zůstal. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2013. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na basu sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při truhlaření. Zbožňuje divadlo. Nejmilovanější hrou je Čekání na basu nebo Basa a Julie. A vůbec divadlem žije.

Bicí

Na bicí není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 12 let věnuje a poctivě cvičí. V big bandu hraje od roku 2012. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví informatika nebo numismatiku. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejlepší písní je Já budu chodit po bicích, a pak hned v pořadí jsou Bicí to je moje gusto a Decibely bicích. A vůbec se ho neoposlouchají.

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta