Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Když se v 12 letech rozhodovala co dělat, klarinet byla jasná volba. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2020. To dává dohromady do dneška již 6 let v big bandu. Je toho tolik, co dělá. Například miluje objíždení letních hudebních festivalů, čtení Méďy Pusíka a sbírání nerostů a hornin. Ale taky zbožňuje okousávání tužky, jízdu na koni a keramiku. Je ohromující, že to všechno stíhá. Sleduje filmy. Například Marečku, podejte mi klarinet, Kdyby tisíc klarinetů, ale i Dneska to roztočíme, klarinete. Na filmy kouká venku.

Saxofony

Na saxofon není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 8 let věnuje a poctivě cvičí. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 15 let. Přidal se totiž v roce 2011. Trochu lituje, že nikdy nezkusil poloprofesionální pití vody, protože vždycky dal přednost čtení Méďy Pusíka, opravování telefonů nebo pojídání másla. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nej nej písní je Saxofony z Texasu, a pak hned v pořadí jsou Já budu chodit po saxofonech a Saxofon na vrbě. A vůbec se ho neoposlouchají.

V 4 rocích začal s basou. V 6 letech změnil k bicím. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 10 letech saxofon. A toho už se nezbavil. Za 5 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na saxofon. Trochu lituje, že nikdy nezkusil chytání motýlů, protože vždycky dal přednost gymnastice, sportu nebo nahánění bodů u kapelníka. Žere filmy. Například Čtyři saxofony stačí, drahoušku nebo Slunce, seno, saxofon. Na filmy kouká doma.

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní učení, tak nakonec moudře zvolila saxofon. A udělala dobře! Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stala již v roce 2012. Mívá noční můry. Jeji nadřízený v nich hraje na saxofon sólo s hroznýma overtónama a ona pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při kloboučnictví. Žere divadlo. Nejoblíbenější hrou je Saxofon noci svatojánské nebo Čekání na saxofon. A vůbec divadlem žije.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro saxofon ve svých 8 letech. Do big bandu se připojil v roce 2025. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na saxofon sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při stavění hradů z písku. Také zbožňuje filmy. Například Slunce, seno, saxofon nebo Ať žijí saxofony!. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Lesní Rohy

Trumpety

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trumpetu ve svých 12 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 5 let. Přidal se totiž v roce 2021. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává poloprofesionálnímu pití vody. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Trumpeta to je moje gusto, Což takhle dát si trumpetu a Já budu chodit po trumpetách.

Trombóny

V 3 rocích začal svižně s trumpetou. V 5 letech změnil k zpěvu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 9 letech trombón. A u toho už zůstal. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2014. Kromě hudby se věnuje opravování telefonů, gymnastice, deskovým hrám a nošení velké červené bedny se stojany. Zbožňuje filmy. Například Trombón se vrací, Trombón ve městě, ale i Trombón z Beverly Hills. Na filmy kouká venku.

Na trombón hraje od svých 13 let. Do big bandu se připojil v roce 2011. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na trombón sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při závodech na kancelářských křeslech. Také zbožňuje filmy. Například Kdyby tisíc trombónů nebo Marečku, podejte mi trombón. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Hra na trombón ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 8 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 16 let. Přidal se totiž v roce 2010. Kromě hudby se věnuje informatice, objíždení letních hudebních festivalů, nošení velké červené bedny se stojany a stanování v zakázaných oblastech. Zbožňuje filmy. Například Marečku, podejte mi trombón, Čtyři trombóny stačí, drahoušku, ale i Trombón ve městě. Na filmy kouká venku.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Na klávesy není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 15 let věnuje a poctivě cvičí. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2014. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na klávesy sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při chytání motýlů. Sleduje divadlo. Nejkoulikatější hrou je Čekání na klávesy nebo Továrna na klávesy z roku 1922. A vůbec divadlem žije.

Kytara

Basa

Vyzkoušel trumpetu, pak změnil k flétně, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na base. Basa k base do big bandu sedá již v roce 2019. To dává dohromady do dneška již 7 let v big bandu. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na basu sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při okousávání nohou se uhodil a od té doby to má. Žere filmy. Například Basa se vrací, Slunce, seno, basa, ale i Basa ve městě. Na filmy kouká venku.

V 4 rocích začal svižně s zpěvem. V 6 letech změnil k flétně. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 10 letech basu. A u toho už zůstal. V současnosti hraje v big bandu již 3 roky. I přes urputnou snahu stát se mistrem v stavění hradů z písku, je nakonec rád, že dal přednost okousávání nohou. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na basu. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Chtěl bych mít kapelu ze samých bas, Já budu chodit po basách, Basa na vrbě a Basa a brabenec.

Bicí

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní okousávání nohou, tak nakonec moudře zvolil bicí. A udělal dobře! S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 16 let. Přidal se totiž v roce 2010. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví extrémní lyžování nebo stavění hradů z písku. Také sleduje filmy. Například Mlčení bicích nebo Bicí ve městě. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta