Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní numismatice, tak nakonec moudře zvolila klarinet. A udělala dobře! Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2015. To dává dohromady do dneška již 11 let v big bandu. Mimo hudbu se věnuje akvaristice a zalévání zahrady, ovšem nebrání se ani okousávání tužky. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nej nej písní je Klarinety z Texasu, a pak hned v pořadí jsou Klarinet to je moje gusto a Klarinet na vrbě. A vůbec se ji neoposlouchají.

Když se v 13 letech rozhodovala co dělat, klarinet byla jasná volba. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stala již v roce 2020. Jednou se chce pískáním přes kousek trávy živit, ale do té doby musí dělat extrémní lyžování. Hrozně Sleduje hudbu. Nejbožštější písní je Klarinet na vrbě, a pak hned v pořadí jsou Což takhle dát si klarinet a Zavři klarinety když se červenám. A vůbec se ji neoposlouchají.

V 5 letech začala svižně s trombónem. V 7 letech změnila k saxofonu. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 11 letech klarinet. A u toho už zůstala. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2010. To dává dohromady do dneška již 16 let v big bandu. Má strašlivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na klarinet sólo s hroznými vytaženými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při zalévání zahrady se uhodila a od té doby to má. Žere filmy. Například Marečku, podejte mi klarinet nebo Tři klarinety pro Popelku. Na filmy kouká doma.

Saxofony

Začal hrát na saxofon zhruba ve svých 9 letech. V současnosti hraje v big bandu již 8 let. Nikdy ho příliš nezajímalo například stanování v zakázaných oblastech nebo dějepis. Zatímco čtení Méďy Pusíka a poloprofesionálnímu pití vody věnuje naplno svůj volný čas. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Dneska to roztočíme, saxofone nebo divadlo Saxofon v salonním coupé.

Začal hrát na saxofon zhruba ve svých 9 letech. Saxofon k saxofonu do big bandu sedá již v roce 2015. To dává dohromady do dneška již 11 let v big bandu. I přes urputnou snahu stát se mistrem v astrologii, je nakonec rád, že dal přednost rybaření. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na saxofon. Zbožňuje filmy. Například Saxofon z Beverly Hills nebo Vrchní saxofon prchni. Na filmy kouká doma.

Na saxofon není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 9 let věnuje a poctivě cvičí. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2013. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o ní napsat. Jeji nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává nahánění bodů u kapelníka. Sleduje divadlo. Nejlepší hrou je Saxofon v salonním coupé nebo Čekání na saxofon. A vůbec divadlem žije.

Lesní Rohy

Trumpety

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 12 let věnuje a poctivě cvičí. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2012. Mimo hudbu se věnuje šeptání do hrnce a rybaření, ovšem nebrání se ani stanování v zakázaných oblastech. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Ezop a trumpeta, Trumpeta to je moje gusto, Já budu chodit po trumpetách a Trumpeta a brabenec.

Trombóny

Na trombón začal hrát ve svých 8 letech. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2014. Je toho tolik, co dělá. Například miluje sport, stavění hradů z písku a lovení bouřek. Ale taky zbožňuje kloboučnictví, šeptání do hrnce a pletení vlněných šál. Je ohromující, že to všechno stíhá. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Ať žijí trombóny! nebo divadlo Trombón na Karlštejně.

V 9 letech začal s zpěvem. V 11 letech změnil k flétně. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 15 letech trombón. A toho už se nezbavil. Do big bandu se připojil v roce 2019. V budoucnu by chtěl na informatice založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Zavři trombóny když se červenám, Ezop a trombón, Trombóny z Texasu a Trombón a brabenec.

Na trombón hraje od svých 11 let. V big bandu hraje od roku 2012. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na trombón sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při jízdě na koni. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejmilovanější písní je Trombón a brabenec, a pak hned v pořadí jsou Trombón na vrbě a Decibely trombónu. A vůbec se ho neoposlouchají.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Na klávesy začal hrát ve svých 8 letech. V současnosti hraje v big bandu již 4 roky. Je toho tolik, co dělá. Například miluje poloprofesionální pití vody, rybaření a objíždení letních hudebních festivalů. Ale taky zbožňuje pěstování fazolí, sport a stanování v zakázaných oblastech. Je ohromující, že to všechno stíhá. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Chtěl bych mít kapelu ze samých kláves, Ezop a klávesy a Já budu chodit po klávesách.

Kytara

Když se v 13 letech rozhodoval co dělat, kytara byla jasná volba. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2024. Mimo hudbu se věnuje opravování telefonů a nošení velké červené bedny se stojany, ovšem nebrání se ani objíždení letních hudebních festivalů. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Kytary z Texasu, Chtěl bych mít kapelu ze samých kytar a Kytara na vrbě.

Basa

Když se v 11 letech rozhodoval co dělat, basa byla jasná volba. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2010. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na basu sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při nahánění bodů u kapelníka. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Basa to je moje gusto, Basa a brabenec, Chtěl bych mít kapelu ze samých bas a Ezop a basa.

Bicí

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta